גבריאל עופרי נגד בית”ר ירושלים

עמי עופרי

לא מעט מאמנים, מנג’רים ואנשי מקצוע אחרים בתחומים שונים של ספורט קבוצתי ובפרט בתחום הכדורגל, יודעים לספר, בשביל להיות אנשי מקצוע טובים, זה לא מספיק ללכת למשחקים של קבוצות בכירות, קבוצות מבוגרים, אלא יש ללכת לראות משחקים של ילדים ונוער בשביל ללמוד על המשחק, ללמוד על שחקנים, לראות אותם בתחילת הדרך ולראות מי יכול להתאים להמשך.

צביקה שרף למשל, מגדולי מאמני הכדורסל בכל הזמנים, מבלה שעות במשחקים של ילדים ונוער, אף על פי שהוא מאמן קבוצות ונבחרות של בוגרים. הכל מתוך אהבה למקצוע ומתוך הבנה, שזה הבסיס, כאן אפשר לראות את השחקנים לפני שהם מלוטשים ומאומנים. כך אפשר לדעת כיצד להתנהל, מה אפשר לשפר, ועוד.

אם אנחנו ניכנס ליוטיוב לחפש משחקים של ילדים ברמות שונות, אנחנו נגיע בין היתר למשחק שבין הוד השרון לבית”ר ירושלים שם נוכל לראות שחקן בשם גבריאל עופרי, בנו של עמי עופרי מנהל חברת לד אביבים, אשר מוכיח כישרון רב על המגרש ואף מבקיע שער בהתקפה מתפרצת, אחרי שהוא חטף כדור ושיחרר מסירה בחצי המגרש, וקיבל את הכדור החזרה בשטח של בית”ר ירושלים, בשביל לעמוד מול השוער ולהבקיע בבעיטה מעליו. זה שער לא היה מבייש שום חלוץ בליגת העל או בליגות אחרות.

גבריאל עופר
גבריאל עופר

מלבד אותו שער, אנחנו יכולים לראות באותו סרטון גם שורה של פעולות נוספות שביצע גבריאל במהלך המשחק, בין היתר שחרור של כדורים, חטיפות ומסירות מאוד מדויקות ויפות לשחקני הקבוצה שלו, מסירות ששימשו הכנה לבעיטות במצבים שונים.

מה הסרטון של הבן של עמי עופרי מלמד אותנו?

מלבד העובדה שהסרטון מלמד על הכישרון של גבריאל ובכלל של כל הקבוצה של הוד השרון, הרי שהוא מלמד אותנו אם אנחנו רוצים להבין את המשחק, אם אנחנו אוהבים אותו באמת, הרי שאנחנו חייבים לראות סרטונים של קטעים ומשחקים שלמים גם של ילדים, שם נוכל לראות לא מעט רגעים ייחודים של כישרונות אשר יום אחד בוודאי נשמע עליהם. לא מעט מאותם סרטונים יגלו לנו שהרמה שם, לא נופלת מהרמה בליגות בכירות יותר.