לד אביבים – נותני חסות לקבוצת הכדורגל הפועל רמת השרון

לד אביבים

אחד הכלים על פיהם אנחנו יכולים להיווכח שגורם עסקי עוזר לקהילה, ולא רק מחפש את שורת הרווח, זה דרך כך שהוא תורם מזמנו או מכספו לגורמים אשר אינם בהכרח קשורים לתחום העיסוק שלו ואינם בהכרח יכולים לעזור לו מבחינה עסקית.

מי שחושב באופן ציני, יכול לטעון שזה אף פעם לא כך, ומאחורי כל עזרה שאיש עסקים או חברה עסקית מציעה לקהילה, בין אם היא מגולמת בכסף ובין אם היא מגולמת בדרכים אחרות, יש מאחוריה מטרה, אינטרס עסקי, לעשות כסף, להגיע לקהל רחב יותר ועוד.

אך זה לא תמיד כך. דוגמא טובה לכך אנחנו יכולים לראות כאשר חברות וגופים עסקיים שונים מחליטים לתת חסות לקבוצות ספורט. לא בהכרח תמיד זה נובע מסיבות עסקיות, לפעמים זה נובע מתוך אהבה לענף והרבה פעמים זה נובע מתוך רצון לקדם את הקבוצה המקומית, לעזור לקהילה המקומית, לעזור לבני נוער וילדים ביישוב.

זו הסיבה שחברת לד אביבים, גוף חוץ בנקאי שמספק הלוואות לשכירים, עצמאים ובעלי עסקים בתנאים אופטימליים, חברה ברשותו של אייל סיטהכל ותחת ניהולו של עמי עופרי, מעניקה חסות לקבוצת הכדורגל הפועל רמת השרון. על פניו יהיו שיאמרו שיש כאן עניין כלכלי טהור, הרי חסות שכזו מספקת חשיפה לעסק והם מרוויחים מכך.

אך מי שמכיר את הכדורגל הישראלי יודע שאי אפשר להרוויח ממנו, גם לא מפרסום, ומי שמתמצא קצת יותר בכדורגל הישראלי יודע, שקבוצת הכדורגל הפועל רמת השרון היא לא נמצאת באחת הליגות הבכירות ואיננה זוכה לחשיפה תקשורתית או אחרת. מדובר בקבוצה יחסית קטנה וצעירה אשר מספקת חוויה לקהל ביישוב, מספקת מקום בו בני נוער וילדים יכולים ללמוד לשחק כדורגל ולבלות בזמנם החופשי במשחק, במקום להיות בבית מול המחשב או ברחוב.

גבריאל עופר

אז למה לד אביבים עושה את זה?

מסיבה מאוד פשוטה, בצורה כזו הם מחזירים לקהילה וכך אנשי עסקים צריכים לפעול, להחזיר לקהילה מתוך רצון אמיתי וכנה שהקהילה תשגשג ותרוויח. זה קיים בכל העולם וזה קיים גם בישראל, וכך גם נוהגים אייל ועמי בהפועל רמת השרון.