עמי עופרי – למה הלוואות חשובות לכלכלה

עמי עופרי

אין אחד מאיתנו שלא קיבל הצעה לקחת הלוואה, לקבל אשראי בתנאים נוחים. אנחנו מקבלים הצעות כאלה לסלולר שלנו, במייל, ואפילו בכל פעם כשאנחנו נכנסים לבנק או נפגשים עם גורם עסקי מסוים.

עבור רבים מאיתנו זה אולי נשמע דבר חשוד ומטריד, אך אם אנחנו מניחים בצד את החששות ואת החשדנות הטבעית, אנחנו יכולים להבין שמדובר באחד הדברים החשובים והנכונים ביותר מבחינה כלכלית, אם לא לנו אז בוודאי לסביבה.

כיום אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב מאוד של גופים חוץ בנקאיים שמציעים לנו לקחת הלוואות בתנאים אטרקטיביים. אחד הגופים האלה הוא לד אביבים תחת ניהולו של עמי עופרי ובבעלות אייל סיטהכל, אשר מציעים לנו אפשרות לקבל אשראי בתנאים אטרקטיביים. זה אומר, ריביות נוחות, תנאי פריסה שמתאימים עבורנו, סכומי כסף אשר אנחנו יכולים לעשות בהם שימוש ניכר לצרכים רבים.

זה בדיוק העניין, ההלוואות האלה אשר ניתנות בתנאים נוחים עם ריביות נמוכות ותנאי פריסה נוחים, הם הכלי שיכול להניע את הכלכלה, זאת כמובן בתנאי שמשתמשים בהן נכון וכמובן בתנאי שמחזירים אותן.

לפני שנסביר מדוע הלוואות הן דבר חשוב צריך לומר, בשביל לקחת אחת כזו אנחנו צריכים לבחון את היכולות שלנו, את הצרכים ולייצר תוכנית ברורה כיצד אנחנו מחזירים את ההלוואה עם הריבית, כפי שסוכם בינינו. רק כך נוכל להתנהל נכון מבחינה כלכלית מבלי שזה ישפיע לרעה על דברים אחרים.

עמי עופרי וגבריאל עופרי
עמי עופרי וגבריאל עופרי

עמי עופרי – למה הלוואות הן דבר חשוב?

במצב נתון, קרי ללא הלוואות, הרי שהיינו צריכים לעבוד אך ורק עם הכסף שבידינו, המשכורת שאנחנו מרוויחים, ההכנסות שאנחנו מייצרים. ברוב המקרים, זה לא היה מספיק ולא היה מאפשר לרכוש אמצעים חדשים, ללמוד, לבנות, להתרחב מבחינה עסקית, שום דבר. במצב כזה, הכלכלה היתה קפואה לגמרי. זה מצב שמוכר בהיסטוריה האנושית והתרחש לא מעט פעמים, בעיקר כשהריביות היו מאוד גבוהות ולא היה משתלם לקחת הלוואות.

לעומת זאת, כאשר אנחנו לוקחים הלוואה, אנחנו מכניסים כסף חדש למחזור העסקים, ובצורה כזו, אנחנו רוכשים דברים, מה שאומר שיש מי שצריך לייצר אותם והוא מרוויח על כך משכורת, בעזרתה הוא רוכש דברים וכך למעשה בזכות ההלוואה שלנו אנחנו יוצרים מעגלים חדשים שמפתחים את הכלכלה. זאת עוד לפני שאנחנו התייחסנו למה אנחנו עשינו עם ההלוואה וכיצד זה עזר לנו, לא רק מבחינה חומרית אלא גם מבחינות אחרות (למשל הלוואות לימודים שעוזרות לנו להרחיב את ההשכלה שלנו).

בסיכומו של דבר, ככה יוצרים כלכלה מפותחת, ככה יוצרים חברה מודרנית ובריאה.